Koolimaja Lasteaed Lipuväljak Koolimaja aastani 1976

Sportimine on Laiuse koolis läbi aegade üks populaarsemais vaba aja sisustamise viise. Juba üle-eelmisel sajandi 1870.aastal tõmbas Laiuse kihelkonnakool endale tähelepanu uudse, võimlemisalase tegevusega. Võimlemisharjutuste tulemusena korraldati võimlemise ehk turnipidusid, mis olid esimesteks maarahvakoolide poolt korraldatud võimlemispidudeks Eestis. Esimene pidu toimus aastal 1876, selle peakorraldajat, õpetaja Jüri Sood aga peetakse eesti spordiliikumise isaks.

Laiusel õppinud spordimeestest jõudis esimesena rahvusvahelisele tasemele suusataja Ingrid Mägar, kes sai 1970 a. MM-l 10 km kõrge 8. koha, 1972a. Nõukogude Liidu MV-l teatesuusatamises eesti naiskonnas aga pronksmedali ja tuli seitsmel korral Eesti meistriks.

Edukaimaks kooli spordialaks aga tuleb lugeda rattasporti, sest kaks vilistlast on jõudnud oma karjääri jooksul võistelda olümpiamängudel: Erki Pütsep 2000a. Sydneys (55. koht) ja 2004a. Ateenas (katkestas) ning Rene Mandri 2012a. Londonis (50. koht). Lisaks on Rene auhinnakapis hõbemedal Euroopa meistrivõistlustelt 2006 aastal.

Ratturitest jõudsid vähemalt vabariigi tasemele veel Mati Värv, Tarmo Kurmo Neemela ja ning Toomas ja Jaanus Mägi.

Kickboxingu EM-ilt võitis  1998a.pronksmedali Hannes Perk .Poksis on Marko Virkunen neljakordne Eesti meister.Kolmel korral jõudis Eesti meistriks tulla Argo Normak.

Pikki aastaid mängis Tartu Rocki võistkonnas korvpalli ja kuulus ka Eesti koondisesse Vallo Allingu.

Treener Hendrik Lindepuu juhendamisel jõudsid vabariigi noorte paremikku kergejõustiklased Madli Kasemaa, Indrek Masing, Kristi Välbe ja Maarja Pärs.Viimane oli edukas ka täiskasvanute hulgas.

Koolispordi tasemel on edukas olnud ja on tänaseni tüdrukute korvpallivõistkond. Alates 1997 aastast on võidetud medalid EKSL-i ja maakonna meistrivõistlustelt, aga ka erinevatelt turniiridelt Muugas, Simunas, Imaveres, Leiel, Voorel jne.

Aastast 2000 korraldame ka ise korvpalliturniiri Contra Cup, kus auhinnad paneb välja kohalik spordiklubi CONTRA.

Kooli ja spordiklubi koostöös toimub kevadel lastekaitsepäeva jooksu- ja jalgrattavõistlus, viime läbi valla ja maakonna võistlusi.

Wednesday the 22nd. Laiuse Põhikool.